کد خبر: 9848 | زمان مخابره: ۱۱:۲۴:۵۳ - شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 485 بازدید | |

ارز در دست پتروشیمی‌هاست/افزایش ۴برابری ثبت سفارش خودرو

رییس کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی ایران با توجه به نتایج مذاکرات این احتمال وجود دارد که پتروشیمی‌ها امروز ارز به بازار تزریق نکنند و اگر این اتفاق بیفتد شاهد تلاطم نرخ ارز خواهیم بود.

اسدالله عسگراولادی درباره‌ی پیش‌بینی نرخ ارز در بازار با توجه به نتایج مذاکرات دیروز گروه ۱+۵ و ایران اظهار کرد: به نظر من اگر پتروشیمی‌ها ارز خود را در بازار بفروشند، ارز تلاطم چندانی نخواهد داشت.

وی ادامه داد: در حال حاضر ارز دست پتروشیمی است و اگر آنها ارز خود را بفروشند جلوی تلاطمات و افزایش نرخ آن گرفته می‌شود.

عسگر‌اولادی با اشاره به این‌که ثبت سفارش‌های زیادی انجام شده و اگر ارز پتروشیمی‌ها بازار را تامین نکند متقاضیان ارز به بازار آزاد رفته و همین هجوم باعث بالا‌رفتن نرخ ارز می‌شود، گفت: پتروشیمی‌ها تا پنج‌شنبه ارز خود را به فروش رسانده‌اند و این احتمال وجود دارد که امروز شنبه ارز خود را نفروشند.

وی با تاکید بر این‌که پتروشیمی‌ها باید با تزریق نرخ ارز در شرایط فعلی مانع از افزایش نرخ دلار شوند، گفت: طی مدت اخیر نرخ ارز تقریبا ثابت و میانگین ان ۳۲۶۰ تومان بوده است ولی پتانسیل افزایش بیش از این را نیز دارد.

افزایش چهار برابری ثبت سفارش خودرو

رییس کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی ایران با اعلام این که در دو ماه نخست امسال ثبت سفارش خودرو چهار برابر نسبت به سه ماه پایانی سال قبل افزایش یافته است، اظهار کرد: خودرو بیشترین ارز را می‌برد و اگر ارز واردات این خودروها تامین نشود، باز شاهد افزایش نرخ ارز خواهیم بود.ارسال نظر


آخرین خبرها